Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Rss Listesi
 

Datça Havadis - Memleket rejim derdinde, onlar Genel Başkanlık peşinde


  Döviz Alış Satış
  Dolar 3.6185 3.6250
  Euro 3.2472 3.2687

MUGLA

   
 Online : 12
 Bugün : 314
 Dün : 426
 Toplam : 40997
 Ip No : 184.73.55.221
     

 
 
 

Gürbüz Evren ¬

Gürbüz Evren

 Memleket rejim derdinde, onlar Genel Başkanlık peşinde
 Yazı Boyutu

 Tarih : 8.3.2017 - 17:10:29 


Memleket rejim derdinde, onlar Genel Başkanlık peşinde


Türkiye’de referandum süreci başladı, parlamenter sistemi bitirecekbir yenilik oylanacak, halkın önemli bir bölümünde tedirginlik üst düzeyde, ama çok şey beklenen ana muhalefet partisi CHP’de kafalar başka yerlerde.

Genel Merkez’den başlayarak, Milletvekilleri, örgüt başkanları, delegeler başta olmak üzere CHP’nin her bir üyesi gecesini gündüzüne katıp, AKP ve MHP’ye oy verdiği bilinen bölgelerde kapıları çalması gerekirken, akıl almaz bir durgunluk hâkim. İyi niyetli ve çalışan o kadar az örgüt ve partili var ki, onların gayretleri de,saman alevinden öteye geçemiyor.

Genel Merkez’e, Meclis’te parti grubuna, kulise, milletvekili odalarına ve Ankara’da CHP’nin önde gelen isimlerinin gittiği bilindik balık, kebap restoranlarına, kafelere uğruyoruz. Durumun vahametini buralarda daha iyi görüyor, üzülüyoruz. Sanki ortada ülkenin kaderini değiştirecek bir referandum yok da, tek sorun CHP’nin yeni Genel Başkanı’nın kim olacağını belirlemek. Kendini Genel Başkanlığa yakıştıranların sayısı 11’i buldu.Tanıdığım bu kişilerinkapasite, karizma, bilgi, görgü, hitabet, öngörü yetersizliklerine rağmen ortaya Genel Başkan olurum diye çıkmalarına şaşırmıyorum ve neyin kafasını yaşıyorsunuz diye de sormuyorum. Çünkü“Kemal Kılıçdaroğlu’nun Genel Başkan olduğu yerde, ben haydi haydi olurum” düşüncesindeler. Bunlar ve çevrelerine topladıkları 3-5 çapsız, “Kim Genel Başkan olmalı? Ya da Benim Genel Başkan olmamı ister misiniz? Türünden soruları içeren anketler yapıyorlar. Bir televizyon kanalında sürekli yüzlerini gördüğünüz, adlarını ezberlediğiniz CHP’nin öne çıkan yetkilileri, vekilleri birbirlerinden bilgi saklıyor, dosya gizliyor. Ama ekrana çıktıklarında ise tüm bunları onlar yapmıyormuş gibi “Referandumdan Hayır çıkması için sokak sokak gezeceğiz, Kapı kapı dolaşıp anlatacağız” nutuklarını atıyorlar. CHP örgüt binalarında, CHP’li belediyelerin salonlarında, CHP’ye yakın derneklerde düzenlenen toplantılarda konuşmayı, kapı kapı gezmek sanıyorlar. CHP örgütleri doğru kişi ve söylemlerle, AKP’ye oy vermiş bilindik yerlerin tamamında değil sadece bazılarında, son 1 ay sabırla çalışsa, adım gibi biliyorum ki, sandıktan Hayır çıkar. 

Zaten iktidar partisinde de, gizliden gizliye büyüyen bir HAYIR tedirginliği var. Hatta iktidarın bazı önemli isimleri, Kanun Hükmünde Kararname ile referandumun ertelenmesinin doğru olacağını savunmaya başladılar.

Bu konuya ilişkin ayrıntıları ayrıca yazarım, ama bilmenizi istediğim bir sorun var. Ülkemizdeki milyonlarca Suriyeli sığınmacıya hastanelerden hizmet almaolanaklarını sağladık. Türkiye’nin büyüklüğüne de bu yakışır. Ama kendi öz vatandaşımıza, Bağ-Kur yapılandırmasında 2 aylık ödemeyi unuttu ya da geç ödedi diye, hastaneye acil olarak götürdüğü çocuğuna hizmet vermiyoruz. Datça’nın onurlu, şerefli, saygılı esnaflarından birinin başına gelen bu olaya çok üzüldüm. Bu ülkenin vatandaşı, sağlık sigortası bile olmasa, devletin hastanelerine gittiğinde, eşinin ve küçücük çocuğunun önünde küçük düşürülmemeli, gerekli hizmet verilmelidir.

    
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Gürbüz Evren

 Kategori  KÖŞE YAZARLARI

26 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Yazara Ait Diğer Yazılar

 

 Mart 2017

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 
 

DATÇA KULİSİ | KÖŞE YAZARLARI | Aysel KIZILTAŞ | Nezih Ziya YALIMCAN | Erdem YÜCEL | Orhan KESKİNSOY | Yalçın UYSAL | Celal ERSOY | Güncel | Magazin | Gizlilik Politikası


 
   © Copyright - 2014-2017 Datça Havadis - Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.