Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

   Anasayfa          Künye          Yazar Girişi         Rss Listesi
 

Datça Havadis - AKLIMIZA GELENLER


  Döviz Alış Satış
  Dolar 3.6185 3.6250
  Euro 3.2472 3.2687

MUGLA

   
 Online : 12
 Bugün : 313
 Dün : 426
 Toplam : 40996
 Ip No : 184.73.55.221
     

 
 
 AKLIMIZA GELENLER
 Yazı Boyutu

 Tarih : 11.2.2017 - 14:49:28 


AKLIMIZA GELENLER


AKLIMIZA  GELENLER
=DATÇA   BELEDİYESİ: Yol inşaatı devam ederken,  kaldırımların yol kenarına çöp kontenyerleri   için   bir m2  lik  boşluklar bıraktığı takdirde  yol tıkanıklığının  daha azalacağı  düşüncesine  acaba katılır mı.?
=KADINLARIMIZ:  Nisan   ayındaki   referandumda   kazanamazlarsa   neleri kaybedeceklerini  biliyorlar mı.?
= DÜNYA'nın 4 büyük kuruluşu;   Moody's,   Fitch,   Standart  Poor's   ve  Dünya  Bankası  Türkye' nin   kredi  notunu  düşürdü. Bundan böyle  kredi  bulmakta zorlanacağız.  Bulabilirsek  fazla  faiz ödeyeceğiz.  Bu defa da  fiyatlar  artacak.
= MARMARİS  Devlet Hastanesinin  asker doktorlar ile takviye edildiğini, hastaların muayenelerinin beklemeden yapılabileceğini,  Gazetemiz  halkımıza duyurmuştu. Ancak   kendim  hastaneye gidip ortopedi muayenesi olmak istediğimde,  üç doktordan   birisinin   raporlu, birisinin   izinli  birisinin de   istifa edip  Kıbrıs'a gittiğini öğrendim.   Datça' da  hastane  açıldı doktor  yok,  Marmaris'te   doktor  çok  hastane yok.  Üstelik   piyasada   ilaç   var   dağıtımı  yok. Varları yok, yokları var eden sistemi biz icat etmiş olmalıyız.
= PİYASA:  Yerli  tarım   ve  sanayi  ürünlerimizden,  tohum,  hammadde,  mazot, gübre gibi maddelerdeki  maliyet artışları  fiyatların  yükselmesine  sebep olurken, dolardaki yükselişten ithal girdi ürünleri doğrudan etkilenmektedir.  Merkez Bankası  da kur nedeni ile, işlenmiş gıda ürünlerinde  % 27,  işlenmemiş  gıda ürünlerinde  de % 23,5  oranında yükselme olduğunu açıklamıştı.  Bu artışlar önümüzdeki  aylarda  da devam edecek ve ekonominin  zorlaması  nedeni ile  MERKEZ  BANKASI FAİZ ARTIRMA  ZORUNDA kalacaktır.
=  DÖVİZ  borcu olan şirketlerin  ödeme güçlüğüne düşmesi  ve ya  iflası etmesi  dolaylı olarak Bankaları da etkileyecektir.
=   DÖVİZDEKİ şok artış bu yılın ilk üç ayından itibaren piyasaya zam olarak yansıyacaktır.
=  Adolf  Hitler, 1923 “ Bir  yalanın   inandırıcılığı   büyüklüğüyle  doğru orantılıdır;  Çünkü Milleti oluşturan büyük kitleler, şuurlu ve kasıtlı olarak hazırlanan  bir yalandansa,  kalplerinin derinliğine işleyen bir yalanla, çok   daha  rahat  kandırılırlar  “
=KADINLAR   Dünyadaki erkek egemenliğinin yönünü değiştirip  onların yerine geçmedikçe;  erkek egemenliği yine de  tüm hızıyla devam edecektir.                              =DEMOKRATİK  bir ülkedeki  yabancı veya yerli özel sektör çok  kuvvetlenirse, demokrasinin getirdiği özgürlük tehlikede demektir. Kapital güçlendikçe Devlet'in yerine faşist yönetim gelir.                                      = İSRAİL  orta doğunun çıban başıdır.  Batı alemi orayı  ele  geçirmek  için  8 sefer düzenlemiştir.1948 de  kurulduktan sonra orta doğuda kan akışı durmamıştır.


 Editör :  Celal ERSOY

   
 
1 2 3 4 5   Puan Yok  
 Kaynak :  Celal ERSOY

 Kategori  Nezih Ziya YALIMCAN

80 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 

 Mart 2017

Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31
 
 

DATÇA KULİSİ | KÖŞE YAZARLARI | Aysel KIZILTAŞ | Nezih Ziya YALIMCAN | Erdem YÜCEL | Orhan KESKİNSOY | Yalçın UYSAL | Celal ERSOY | Güncel | Magazin | Gizlilik Politikası


 
   © Copyright - 2014-2017 Datça Havadis - Tüm Hakları Saklıdır.
Bu sitede Çilem.Net Yazılımı kullanılmaktadır.